Łódź. Imieniny s. Prowincjalnej i s. Przełożonej.

W sobotę 13 czerwca siostry łódzkiej wspólnoty świętowały imieniny s. Prowincjalnej Jadwigi od Krzyża oraz s. Przełożonej Marceliny od Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Na wspólne świętowanie przyjechały siostry z wielu domów łódzkiej prowincji naszego Zgromadzenia, była też obecna Matka Generalna s. Wiktoria od św. Michała Archanioła.
Mszę świętą w intencji solenizantek koncelebrowali: o. Krzysztof Wesołowski OCD (przeor łódzkiej wspólnoty karmelitów bosych), o. Piotr Bajorek OCD oraz ks. Marcin Majsik (proboszcz parafii p. w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łodzi).
Świętowanie imienin s. Prowincjalnej to czas wdzięczności za jej posługę na rzecz Zgromadzenia. To również dobra okazja do spotkania sióstr z różnych domów, dzielenia się radościami i troskami, wspólnej modlitwy za siebie nawzajem.
Polecamy modlitwie s. Prowincjalną, s. Przełożoną, a także powierzone im siostry.

„Albowiem tak mówi Pan Bóg: Oto Ja sam będę szukał moich owiec i będę miał o nie pieczę. Jak pasterz dokonuje przeglądu swojej trzody,
wtedy gdy znajdzie się wśród rozproszonych owiec,
tak Ja dokonam przeglądu moich owiec i uwolnię je ze wszystkich miejsc,
dokąd się rozproszyły w dni ciemne i mroczne.
Wyprowadzę je spomiędzy narodów i zgromadzę je z krajów,
sprowadzę je z powrotem do ich ziemi i paść je będę na górach izraelskich,
w dolinach i we wszystkich zamieszkałych miejscach kraju.
Na dobrym pastwisku będę je pasł, na wyżynach Izraela ma być ich pastwisko.
Wtedy będą one leżały na dobrym pastwisku,
na tłustym pastwisku paść się będą na górach izraelskich.
Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam będę je układał na legowisko – wyrocznia Pana Boga. Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem,
skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał.
Będę pasł sprawiedliwie”.
Ez 34, 11-16

Posted in Aktualności, Łódź, Relacje z wydarzeń and tagged , .